Süre: 3 GECE - 4 GÜN
Yer: BELGRAD
Fiyat: 349 EURO
Talep Gönder!

YILBAŞI

BELGRAD VİZESİZ

Beyaz Şehir

3 GECE – 4 GÜN

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

29 Aralık

1.Gün: İstanbul (Saw) – Belgrad ( 29 Aralık )

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla sabah saat 07.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 09.05’de Pegasus Havayolları’na ait PC 371 sefer sayılı uçağıyla Belgrad’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından saat yerel saatle 09.15’da Belgrad’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla panaromik Belgrad turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz Şehir anlamına gelen, Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz daha sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde kendilerini kaybedebilirler. Geceleme Belgrad’da otelimizde.

2.Gün: Belgrad ( 30 Aralık )

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra Novi Sad – Sremski Karlovci turuna katılabilirler. Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlovac Barış Anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, Dört Arslan Çeşmesi, tarihi Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz ve yol üzerinde Petrovaradin Kalesi’nde Belgrad Kapısı, Saatkule, yukarı şehir, Uzun Kışla, Leopold Kapısı’nı göreceğiz. Ardından Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan’ın kuzeyindeki multi etnik bir eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır. Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Tam Gün Öğle Yemekli Novi Sad & Sremski Karlofça Turu: 60 Euro

3.Gün: Belgrad ( 31 Aralık )

Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra Tito’nun Mezarı & Zemun & tekne turu. Bu turumuzda ilk olarak 2. Yugoslavya’nın kurucusu Hırvat asıllı Maraşel Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz. 13 Ocak 1953’te Yugoslavya Devlet Başkanlığı’na seçilen ve Yugoslavya’yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Ardından Zemun’a gidiyoruz. Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, Zemun Parkı’nı görüyoruz. Sahilde kısa bir fotoğraf molasının ardından teknemize geçiyoruz. Tekne turunda Sava nehri ve Tuna nehrinin birleştiği noktadan başlayıp tüm Belgrad’ı panoramik olarak görüyoruz. Yaklaşık bir saat süren tekne turunun ardından nehir kenarında kurulmuş yüzen restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Turun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Yılbaşı eğlencesi için dileyen misafirlerimiz ile extra düzenlenecek Balkan Gecesi Turumuzda Balkan mutfağının lezzetlerini, Balkan eğlencesi eşliğinde tadacak ve unutulmaz bir gece yaşayacağız. ( MUTLU YILLAR )

Öğle Yemekli Zemun & Avala Kulesi & Tekne Turu: 60 Euro

Balkan Gecesi | 65 Euro Kişi Başı (Akşam yemeği dahil)

4.Gün: Belgrad – İstanbul ( 01 Ocak )

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’na ait PC374 sefer sayılı uçağı ile saat 15.40’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na saat 19.35’te varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Belgrad gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

Belgrad’da seçtikleri kategoride otelde 3 gece konaklamalar

Sabah kahvaltıları

Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

Panoramik Belgrad şehir turu

Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Seyahat sağlık sigortası

Kişisel harcamalar

Ekstra turlar

 

 

3* Tulip Inn Vb.

İKİ / ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

349 EURO

0-2 Yaş 150 Euro | Tek Kişi Farkı + 80 EURO

 

 

4* Holiday Inn City Otel Vb.

İKİ / ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

399 EURO

0-2 Yaş 150 Euro | Tek Kişi Farkı + 100 EURO

ÖNEMLİ BİLGİLER

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır – kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Şehirlerarası varış saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
Acentemiz  kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçak saatleri havayolunun belirttiği şekilde değişiklik gösterebilir bu konu tamamı ile havayolu ile ilgilidir.

Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Tur iptali tur hareketine 22 Gün kalaya kadar ücretsiz şekilde yapılabilir daha az kalan süreler için iade miktarı havayolu ve otel şartlarına göre oluşacaktır.
Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz  sorumlu tutulamaz. Acentemiz  gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Araçlarımız katılım sayısına göre değişkenlik göstermekte olup 1-4 kişiye kadar binek araç 5-12 kişiye kadar Mercedes Vito 27 kişiye kadar İSUZU TURQUOİSE, 46 kişiye kadar Mercedes Benz Tourismo veya Mercedes Benz TRAVEGO yüksek model lüks araçlar ile gerçekleştirilmektedir.

Acentemiz  misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

PCS