Süre: 3 Gece 4 Gün
Yer: KAZABLANKA - MARAKEŞ
Fiyat: 749 EUR
Talep Gönder!

VİZESİZ

MUHTEŞEM KRALİYET FAS TURU

Türk Havayolları ile 3 gece 4 gün

Marakeş ( 3 )

 27 Nisan / 07 – 21 Eylül / 05 – 19 Ekim / 02 – 16 Kasım 2017 Hareket…

3 Gece 4 Gün

1.Gün: Istanbul (Atatürk) – Casablanca – Marrakech

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Thy kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08.30`da buluşma Türk havayollularına ait TK 617 sefer ile saat 10.55`te Casablanca’ya hareket. V. Mohammed havalimanına 14.00’da varışımıza istinaden. Türk rehberimiz tarafınca karşılama ve Kızıl şehir Marrakech`e hareket, Arzu eden misafirlerimiz icin rehberiniz tarafından extra olarak düzenlenecek olan Marakeş şehir turu ( 40 € ), anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Alınacak öğle yemeğinin ardından geleneksel dev bir labirenti andıran Marakeş çarşısının tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri dabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacaksınız. Oğle yemeğinden sonra (opsiyonlu). Günümüz, Afrika`daki en hareketli şehir meydanı Jamaa El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, Hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Geceleme Marakeş`deki otelimizde. (Akşam Fas`a özgü folklorik danslarla yemekli Chez Ali Show`u izleme imkânı 65 Euro )

2.Gün: Marrakech – Essaouira – Marrakech

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için rehberiniz tarafından ekstra tur olarak düzenlenecek (65 Euro )  olan günü birlik tura katılma imkanı.Bu turumuzda Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas in en romantik mekanidir. Bizlere birazda eski Bodrumu hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçiya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nufusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden olusan medinası donem şehirciliği icin bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararasi dalga sorfu yarişmalarina ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi onemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alis verisler için limanda serbest zaman ve Marrakech`e dönüş, serbest akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

3.Gün: Marrakech – Ouarzazate – Marrakech

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz için extra olarak düzenlenecek olan Ouarzazate turu ( 90 € ). Yaklaşık 204 km yolumuzun üzerinde geleneksel güneyin berberi kentlerinin güney sahara ya özgü bitki yapısını göreceğiz. Yolumuz Yüksek-Atlas dağlarının arasından geçecek. 2400 metrede Afrika`nın en yüksek tepelerinden birisi Tichka yi ziyaret etmiş olacağız. Ouarzazate`a varışta Aid Ben Haddou Kasabası ve Glaoui evi görülecektir. serbest oğle yemeğinin ardından Benhur, Arabistanlı Lawrence, Gladyatör, Büyük Iskender gibi filmlere mekân görevi görmüş bu kasaba ve çevreyi tanıma fırsatı bulacağız. Dev Film Platolarının ardından Marrakech`e dönüş yolculuğumuz başlıyacak, Serbest akşam yemeği ve geceleme Marrakech otelimizde.

4.Gün: Marrakech / Casablanca / Istanbul (Atatürk)

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Casablanca havalimanina hareket. Settat ve Benguerir şehirlerinden geçerek Casablanca`ya varış. Varışımıza istinaden arzu eden misafirlerimiz  icin extra tur olarak Casablanca şehir turu yapılabilir ( 45 € ). Turumuzda, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii görülecektir. Dünyanın en büyük camisidir. 20 000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktir (Camii giriş ücreti müşterilerimize aittir.) Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve ardından oğle yemeği için serbest zaman (opsiyonlu). Muhammed V havalimanına transfer, bilet işlemleri sonrası pasaport kontrolunden geçiş ve uçağa biniş TK618 sefer sayılı Türk havayolları uçuşu ile Saat 15.30`da Istanbula uçuş. 4h30 saatlik uçuş sonrası 22.05`de Istanbul`a varış ve turumuzun sonu.

OTELLER

2 Kişilik

Oda’da Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 11 Yaş

Çocuk

0 – 1 Yaş

Çocuk

 

4*MARRAKECH Imperial Holiday (Merkezi)

 

749 EUR

150 EUR

749 EUR

150 EUR

 Fiyata dahil olan hizmetler :

 

* Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

*   Marrakech ‘te 3 Gece, 4* Otellerde iki kişilik odada kişi başı konaklama,

*   Açık Büfe Sabah Kahvaltıları,

*   4 Gün, Programda adı geçen tüm transferler,

*   Türkçe Rehberlik hizmeti,

*  Tüm yerel vergiler

*   Zorunlu Seyahat Sigortası.

Fiyata dahil olmayan hizmetler :

*   Kişisel harcamalar

*   Seyahat Sağlık Güvence Paketi (15 Euro) 65 Yaş ve Üzeri (30 Euro)

*   Öğle ve akşam Yemekleri

*   Programda adı geçen müze ve ören yeri giriş ücretleri,

*   Otel ve Restoranlardaki Bahşişler,

pcs