Süre: 4 Gece 5 Gün
Yer: Roma
Fiyat: 449 Eur
Talep Gönder!

ROMA

KURBAN BAYRAMI DÖNEMİ

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

20 Ağustos 2018 Hareket

4 Gece 5 Gün

1.GÜN İSTANBUL – ROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1223 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.55’te Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 13.45’te varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuzda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelimizde.

2.GÜN   ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli & Pompei (80 €) turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanardağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra İtalya’nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele transfer. Geceleme otelimizde.

3.GÜN ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) turuna katılabilirler (45 Euro). Roma şehrinin civarındaki en eski yerleşim yeri olan bu köyler bölgesi aynı zamanda Lazio eyaletinin verimli tarım ve gıda ürünlerinin imalatının yapıldığı yer olarak bilinir. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı, doğal güzelliklerle dolu bu köyde, dünyanın ilk posta kutusunu da görme fırsatı bulacaksınız. Daha sonra bölgenin ünlü dağ çileği turtasının yapıldığı, Truva ve Çanakkale ile kardeş Belediyelik yapan Nemi köyüne gideceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından İtalya’nın en büyük Outlet zincirinden biri olan Castel Romano Outlet’ine gidiyoruz. Sizlere özel indirim avantajlarından faydalanacak olduğunuz kartlarımızı aldıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından Roma şehir merkezine veya tercihen otele transfer. Akşam rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Roma Gece Turu (25€) veya Yemekli Gece Turu (55€) ’na katılma imkanı. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.GÜN    ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Siena & Orvieto turuna katılabilirler (75 Euro).  Turumuzun ilk durağı olan Orvieto, İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahiptir. Antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Siena şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turu. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Serbest zamanın ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

5.GÜN    ROMA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1224 sayılı tarifeli seferi ile saat 14.45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

OTEL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA FARKI

0 – 2 YAŞ ÇOCUK

3 – 12 YAŞ ÇOCUK

 Hotel Bell’Ambriana vb.

449 Eur

90 Eur

150 Eur

439 Eur

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Roma – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

 • Havalimanı vergileri

 • 4* merkeze 5-10 km otel kategorisinde 4 gece kahvaltı dâhil konaklama

 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

 • Panoramik Roma şehir turu

 • Şehir vergileri

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

 • Vize ücreti (120 Euro)

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 • Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro)

 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

 • Opsiyonel turlar

 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

TZ