Süre: 3 Gece
Yer: Roma
Fiyat: 249 Euro
Talep Gönder!

FLASH PROMOSYON

ROMA

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile…

26 Mart 2017 hareket… 3 Gece

*** Frascati Turu Dahil ***

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!***

 1.GünİSTANBULROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı önünde saat 08.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1223 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.45’da Roma’ya hareket ve yerel saat ile 13.45’te varış ve varışımıza istinaden Frascati’ye transfer. Frascati gezisi sonrası Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Albano & Nemi Gölü & Castel Gondolfo turu (35 Euro). Nemi Köyü, bilinen adı ile çilek köyü pencerelerinde çiçeklerle sizi karşılayan rengarenk evleriyle, taş sokaklarıyla, meşhur doğal çileklerinin satıldığı, sergilendiği, birbirinden sevimli dükkanlarıyla ve sonunda muhteşem göl manzaralarıyla kendinizi masaldaymış gibi hissettiren eşsiz bir doğaya sahip Roma sayfiye beldeleri görülecektir. Geceleme otelinizde.

2.Gün     ROMA

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Roma ikonları ve Roma gece turu (60 Euro). Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San’t Angelo – Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği için serbest zaman, sonrasında Roma’yı rehberiniz ve gece ışıklarının eşliğinde keşfetmeye devam ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer.

3.Gün     ROMA

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman.

Seçenek 1: Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Napoli & Pompei turu (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.

Seçenek 2: Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri & Rönesans turuna katılabilirler (85 Euro). Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır.

Gezi bitiminde Roma otelimize dönüş,

4.Gün     ROMA İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Roma Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 1224 uçuşu ile saat 14.45’te İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 18.35’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

3* Aurora Garden Hotel Vb.   

(Yarı Merkezi )

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

26 Mart 2017

249 Euro

120 Euro

249 Euro

150 Euro

3* Aurora Garden Hotel Vb.  

 (Yarı Merkezi )

Tüm Türkiye İç Hat Bağlantı Dahil ***

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

26 Mart 2017

299 Euro

120 Euro

299 Euro

150 Euro

3* Aurora Garden Hotel Vb.  

 (Yarı Merkezi )

Kıbrıs Bağlantı Dahil***

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

26 Mart 2017

349 Euro

120 Euro

349 Euro

150 Euro

***** Yarı Merkezi Oteller belirtilen şehir / bölgelere 05-10 km mesafededir.

**** Albano & Nemi Gölü & Castel Gondolfo turu (35 euro) + Roma ikonları ve Roma gece turu (60 euro)

Napoli & Pompei turu (85 euro)

Avantajlı ekstra geziler: 180 euro yerine, 150 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

     *** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

— Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Roma/Roma – İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti —Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli, —Belirtilen kategori otellerde 3 gece oda kahvaltı bazında konaklama, — Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,

—Panoramik Frascati  gezisi,  —Fly Express profesyonel rehberlik hizmetleri  — Otel vergileri & Turist şehir vergileri. — Tursab zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro ) — İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)  — Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,  — Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL — İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

F