Süre: 7 Gece
Yer: Roma (3) – Floransa (1) – Venedik (3)
Fiyat: 449 Euro
Talep Gönder!

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL

NEO KLASİK İTALYA

Roma (3) – Floransa (1) – Venedik (3)

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile

25 Haziran 2017… 7 Gece

 25 Haziran İSTANBUL – ROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı önünde saat 09.20’de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1223 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.45’te Roma’ya hareket ve yerel saat ile 13.45’te varış ve otelimize transfer. Odaların alınmasına kadar serbest zaman. Tur sonrası otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Roma gece turuna katılabilirler. (35 Euro). Geceleme otelinizde.

26 Haziran   ROMA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Roma ikonları ve Vatikan turu (55 Euro). Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat,tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

 27 HaziranROMA

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Napoli & Pompei & Outlett turu (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme Roma’da otelimizde.

28 Haziran ROMA – FLORANSA

Sabah kahvaltısı sonrası Floransa’ya hareket. Yol üzerinde Siena ve Floransa arasında yer alan; şarap bağlarıyla ve zeytinlikleri ile ünlü yemyeşil tepeliklerin arasında Chianti bölgesinde panoramik bir yolculuğa çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Siena & San Gimignano Turu. (25 Euro). San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena : Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası Floransa’ya varışımıza istinaden panoramik Floransa şehir turu yapıyoruz. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Floransa’da otelimizde.

29 HaziranFLORANSA – VENEDİK

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Sonrasında Venedik’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Lago Superiore, Lago di Mezzo, Lago Inferiore isimli üç gölün arasında yer alan Mantova’nın doğal güzellikleri arasında panoramik bir gezi yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile  Sirmione & Verona turu. (25 Euro) Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğ ve Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona ile begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile, masal diyarını andiran, sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione’yi görüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Venedik’te otelimizde.

30 Haziran VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile *Venedik Kombi – Gondol turu (65 Euro). Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından, Arzu eden misafirlerimiz ile Murano & Burano adalar turu. (35 Euro). Turumuz bitiminde serbest zaman. Geceleme Venedik otelimizde.

 01 Temmuz VENEDİK

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Milano & Como turu. (75 Euro). Turumuz esnasında Duomo Katedrali, Vittorio Emmanuel Pasajı ve La Scala Meydanı görülecek yerler arasındadır. Milano şehir turunun ardından Como’ya hareket .Como Gölü , dünya jet sosyetesinin odak yeri olup, ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine ev sahipliği yapıyor. Como’da fotograf ve alışveriş molası sonrası otelimize transfer ve geceleme Venedik’te otelimizde.

02 TemmuzVENEDİK – BOLOGNA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısından odaların boşaltılması ve rehberinizin bildireceği saatte Bologna havalimanına transfer. Havalimanına varışa istinaden Pegasus Havayolları’nın PC 424 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.40’da İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 18.25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

3* Oteller

( İstanbul’dan İstanbul’a )

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

25 Haziran 2017

449 Euro

180 Euro

449 Euro

150 Euro

** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

*** Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mira,  Noventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

**** Roma İkonları ve Vatikan turu (55 Euro) + Milano & Como turu (75 Euro)

Venedik Kombi ve Gondol turu (65 Euro) + Siena & San Gimignano (25 Euro) + Sirmone & Verona (25 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 245 euro yerine, 200 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

     *** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir

OTEL İSİMLERİ

Roma

( Şehir Dışı )

Floransa

**

Venedik

***

3* Tivoli Hotel

3* Hotel Golf Corallo

3* Hotel Le Calandre – Padova

3* Hotel Roma Sud

3* Hotel Massimo

3* Raffaello Hotel- Mestre

3* Maximo Hotel

3* Hotel Marrani

3* Hotel Al Fogher – Treviso

***AYNI GÜN BAĞLANTI VEREN ŞEHİRLER:

ANKARA, ADANA, ANTALYA, ALANYA, BALIKESİR, BODRUM, DALAMAN, DENİZLİ, GAZİANTEP, HATAY, İZMİR,

KAYSERİ, KONYA, ORDU, SAMSUN, TRABZON

 

BİR GÜN ÖNCE BAĞLANTI VEREN ŞEHİRLER:

DİYARBAKIR, ELAZIĞ, ERCİNZAN, ERZURUM, ŞANLIURFA, VAN, MALATYA

Notlar;

İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

— Pegasus Havayolları ile İstanbul(SAW) – Roma / Bologna – Istanbul(SAW) gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

— Programda belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı bazında konaklamalar,

— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

— Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

— Panoramik Floransa, Chianti ve Mantova şehir turları,

— Tur Andiamo profesyonel rehberlik hizmetleri

—TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

— Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro)

— Porgram dışı ekstra turlar ve kişisel harcamalar,

— Yurtdışı çıkış vergisi  (15 TL),

— Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,

— İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro

F