Süre: 7 Gece
Yer: ROMA - FLORANSA - VENEDİK - SELANİK - BELGRAD - SOFYA
Fiyat: 399 Euro
Talep Gönder!

KLASİK İTALYA

YUNANİSTAN & BALKAN

ROMA – FLORANSA – VENEDİK – SELANİK –

BELGRAD – SOFYA

 05, 12, 19, 26 Ağustos / 02 Eylül (Kurban Bayramı) / 23 Eylül / 28 Ekim 2017

1.GÜN: İSTANBUL – SELANİK – IGOUMENITSA

Sabah saat 05.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önü saat 05.30’da Mecidiyeköy Bambi Cafe Önü ve saat 06.00 de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.), İstanbul’dan hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala’ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Ardından Selanik Şehir Turumuz. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik’in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp kafelerde Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frape’nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23.55’de hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

 2.GÜN: BARİ – ROMA (POMPEİ & IŞIKLAR ALTINDA ROMA)  

Sabah yerel saat ile 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varış ve takiben otobüsümüz ile rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Yol güzergâhımızdaki Antik Kent Pompe’yi indirimli fiyatla (75 Euro) gerçekleştirebilme imkânı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, amfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği (20 Euro) Işıklar Altında Roma ( By Night) Akşam Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Âşıklar Tepesi’nden Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkânı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum,  Via Del Corso, Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir.

3.GÜN: ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır.

4.GÜN: ROMA – FLORANSA                         

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyor ve varıyoruz. Şehre varışın ardından, FLORANSA şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda; Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler.

5.GÜN: FLORANSA (PİSA & SİENA)                   

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa – Siena (70 Euro) turumuz. Bu turumuzda; Toscana bölgesinin iki tarihi şehri olan Siena ve Pisa‘yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ayrıca, Yine Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan, Campo die miracoli (Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pisa ’da göreceğimiz yerler arasındadır.

6.GÜN: FLORANSA – VENEDİK                            

Sabah kahvaltısı ardından grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Venedik şehir turumuzu yapmak üzre hareket ediyoruz. Venedik’i tanımak üzere, yürüyerek San Marco meydanına doğru hareket ediyoruz. Misafirlerimiz onayladıkları taktirde Özel vapurettolar ile (15 Euro) tarihi San Marco Meydanına varıyoruz, Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gondollar turu (25 Euro) ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkânı yakalıyoruz. Ayrıca, yine rehberlerimizin ekstra olarak düzenleyeceği Dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Burano Adası (35 Euro) turuna katılabilirler.

7.GÜN: VENEDİK (MİLANO & VERONA & GARDA)

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman, Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tam gün sürecek olan Milano & Verona &Garda Turunu (90 Euro) gerçekleştiriyoruz. Turumuzda ilk olarak, İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz.  Eski şehri, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı, Brave – Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkânı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz ve ardından Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü  Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz.

8.GÜN: VENEDİK – BELGRAD (BLED GÖLÜ)

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareket. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yol güzergâhımızda bulunan Slovenya’nın Doğa Harikası Bled Gölü (25 Euro) turuna katılabilirler. Bred Gölü, Slovenya’nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz, verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkânı yakalıyoruz.

9.GÜN: BELGRAD – SOFYA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve hareket: Öğle üzeri Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış. Varışı takiben düzenlenecek olan Sofya Panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Gezimizde St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından İstanbul’a hareket ve varışımıza takiben gezimizin sonu. 

İKİ / ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA FİYATI

00 – 02 YAŞ ÇOCUK

03 – 12 YAŞ ÇOCUK

4* Oteller

399 EURO

579 EURO

90 EURO

299 EURO

 FİYATLARA DÂHİL OLAN SERVİSLER

 

İstanbul – Selanik – Igoumenitsa – Bari – Roma – Floransa – Venedik – Belgrad – Sofya – İstanbul arası Lüks Otobüslerle Konforlu ulaşım hizmetleri,

Roma – Floransa – Venedik – Selanik – Belgrad – Sofya’ da gerçekleştirilecek şehir turları,

Venedik‘te ( Treviso, Padova veya Mestre) 4* Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,

Floransa’da (Montecatini) 4* Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,

Roma’da 4* Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,

Belgrad’da 4* Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,

Igoumenitsa – Bari arası Feribot yolculuğu,

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

 

 FİYATLARA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER

 

Vize işlem ve ücreti (120 Euro),

Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL),

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,

Şehir konaklama vergileri (Yolcular Tarafından Otele Ödenir),

Seyahat sağlık sigortası (15 Euro),

Ören yerleri giriş ücretleri,

Şoför ve Rehber bahşişleri

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.

Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır – kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Varış saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.

Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Shengen vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.

Şehirlerarası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine yönlendirilecektir.

Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz sorumlu tutulamaz.

65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentemizden öğrenebilirsiniz.

Acentemiz gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Acentemiz misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir. Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

pcs