Süre: 5 Gece
Yer: Roma
Fiyat: 549 Euro
Talep Gönder!

FLASH PROMOSYON

KURBAN BAYRAMI

Neo Klasik İtalya

Venedik (1) – Floransa (2) – Roma (2)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

29 Ağustos 2017 Hareket … 5 Gece

YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR !

*** Venedik Sabah Gidiş / Roma Akşam Dönüş ***

1.Gün ISTANBUL – VENEDIK  

Atatürk Havalimanı Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 04.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1867 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.50’da Venedik’e hareket ve yerel saat ile 08.25’te varış ve varışımıza istinaden panoramik şehir turu yapıyoruz. Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki büyük kanaldan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Turumuzda; en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü ve saat kulesi görülecektir.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol gezisine katılabilirler (25 Euro). Arzu eden misafirlerimiz ile Murano & Burano adalar turu. (45 Euro). Turumuz bitiminde otelimize transfer. Geceleme Venedik otelimizde.

2.Gün VENEDİK – FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından Floransa’ya hareket ve panoramik şehir turu. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Toscana turu (55 Euro). San Gimignano ve Siena olmak üzere iki farklı geziden oluşan, Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Floransa otelimizde.

3.Gün FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa & Cinque Terre turuna katılabilirler. (75 Euro). Özel otobüsümüz ile La Spezia’ ya hareket. Varışımıza istinaden tren ile beş topraklar ya da 5 köyler olarak bilinen1998 de Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan Cinque Terre’nin en önemli köylerini ziyaret edeceğiz. Cinque Terre, köylerinin pastel turuncu, sarı, kızıl ve terra-cota renklere boyanmış evlerinin gün batımı zamanında değişen renk tonları, arka fonda dağların koyu yeşili ve ön planda denizin lacivert rengi ile ruhu okşayan epik bir manzara ortaya koyuyor. Dileyen misafirlerimiz iklim şartlarının durumuna göre deniz ve güneşten faydalanabilirler. Tur sonrası Pisa’ya hareket. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Floransa otelimizde.

4.Gün  FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltı sonrası Roma’ya hareket ediyoruz. Otelimize varışımıza istinaden odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Frascati & Albano & Nemi Gölü & Castel Gondolfo turu. (45 Euro). Nemi Köyü, bilinen adı ile çilek köyü pencerelerinde çiçeklerle sizi karşılayan rengarenk evleriyle, taş sokaklarıyla, meşhur doğal çileklerinin satıldığı, sergilendiği, birbirinden sevimli dükkanlarıyla ve sonunda muhteşem göl manzaralarıyla kendinizi masaldaymış gibi hissettiren eşsiz bir doğaya sahip Roma sayfiye beldeleri görülecektir.  Tur sonrası otelinize transfer.

5.GünROMA

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Napoli & Pompei turu (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize dönüş,

6.GünROMA – ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltıması ve transfer saatine serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Roma ikonları ve Vatikan turu (55Euro). Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San’t Angelo – Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları’nın TK 1864 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.45‘de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.20’ de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

3*/4* Oteller

İstanbul’dan İstanbul’a

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

29 Ağustos 2017  (Kurban Bayramı)

549 Euro

170 Euro

499 Euro

150 Euro

OTEL İSİMLERİ

Floransa

***

Roma

***

4* Boston Hotel vb.

3* Hotel Massimo vb.

3* Hotel Marrani vb.

3* Tivoli Hotel vb.

3* Hotel Roma Sud vb.

4* Rouge & Noir Hotel vb.

*** Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mira,  Noventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

*** Roma konaklaması merkeze 20-25 km uzaklıktaki otellerin birinde sunulmaktadır.

****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

**** Roma İkonları ve Vatikan turu (55 Euro)

Toskana turu (55 Euro) + Pisa & Cinque Terre turu (75 Euro) + Frascati & Albano & Nemi Gölü & Castel Gondolfo (45 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 230 euro yerine, 195 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

     *** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir

*** Diğer şehirler ve Kıbrıs için bağlantı detaylarını ve fiyatlarını sorunuz…

***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

— Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) – Venedik (VCE) /Roma (FCO) – İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,

— Belirtilen otellerde 5 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

— Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

— Venedik ve Floransa şehir turları,

— Tur Andiamo profesyonel rehberlik hizmetleri

—TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

— Seyahat Sağlık sigortası (10 Euro)

— Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

— Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

— Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

— İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

F