Süre: 7 Gece
Yer: Valencia(1) – Peniscola – Barcelona(2) – Girona – Nimes(1) Arles – Nice(1) – Cenova – Floransa(2)
Fiyat: 499 Euro
Talep Gönder!

Kış Dönemi

BUYUK ITALYA VE NICE

ROMA (2) – NAPOLİ – FLORANSA (1) – VENEDİK (1) – MİLANO (1) – NİCE (2)
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile…

01 Şubat 2018 Hareket ile 7 Gece 8 Gün

(Roma Gidiş – Nice Dönüş)

1.Gün                    İSTANBUL – ROMA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1865 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.55’de Roma’ ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13.35’de Roma’ya varışımızı takiben alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik olarak Roma şehir turu için hareket. Panoramik Roma şehir turumuz esnasında, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Via Del Corso görülecek yerler arasındadır. Sonrasında serbest zaman, dileyen misafirlerimiz ile birlikte Roma Gece Turu (15 Euro) ve tur sonrasında otelimize hareket ediyoruz.

 2.Gün                    ROMA – NAPOLİ ( Outlet Turu Dahil )

Kahvaltının ardından Roma’nın güneydoğusunda yer alan Napoli şehrine hareket ediyoruz. Napoli ‘ye varışımızın ardından panoramik şehir turu düzenliyoruz. Napoli panoramik şehir turunda Garibaldi Meydanı, Via Toledo , şehrin en eski semti olarak adlandırılan Centro Storico , eski liman, Cristoforo Colombo caddesi, Castel Nuovo ve Pizza Mercato görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest zaman.
Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Pompei (55 Euro) turumuza katılabilirler.  Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Pompei Turu ve öğle yemeği sonrasında tüm grup ile birlikte keyifli bir alışveriş için outlet center ziyareti ve ardından Roma’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 3.Gün                    ROMA – FLORANSA

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerinin ardından Roma’ya transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Roma İkonları & Vatikan Turu (55 Euro) düzenliyoruz. Turumuzda ilk olarak Vatikan (San Pietro ) , ardından Avrupa Medeniyeti ‘ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma ‘da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, Castel San’t Angelo – Melekler Şatosu, Navona Meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır.

Tur bitimi özel otobüsümüz ile Floransa oteline doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Siena & Pisa Turu ‘na katılabilirler (70 Euro). Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur bitimi otelimize transfer.

 4.Gün                    FLORANSA – VENEDİK

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve panoramik Floransa şehir turu düzenliyoruz. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan göreceğiz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi özel aracımız ile Venedik’e transfer. Varışımızda yapacağımız şehir turu esnasında San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Murano & Burano Adalar (45 Euro) ve / veya Gondol Turu (25 Euro) turumuza katılabilirler. Venedik kanallarında yapacağımız güzel turumuzun ardından tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 5.Gün                    VENEDİK – MİLANO

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Milano’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinden dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turumuza katılabilirler (40 Euro). Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare’in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet ‘in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi’ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında, Milano’ya olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

6.Gün                    MİLANO – NİCE

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Nice’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra ekstra olarak düzenlenecek olan Portofino turuna katılabilirler (40 Euro). Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Tur bitimi Nice doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Nice ‘e arışımız sonrasında yapacağımız şehir turumuz esnasında; Promenes Des Anglais caddesi, Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

7.Gün NİCE

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cannes & St.Tropez turuna katılabilirler (65 Euro). Cannes; Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes şehir turumuzu yapıyoruz. Fransa’nın Güneydoğu’sunda yer alan St. Tropez 2. Dünya Savaşı sırasında Güney Fransa’nın kurtuluşunda önemli rol oynamıştır. Tarihi ve doğal güzelliklerini çok iyi muhafaza eden St. Tropez 1956 yılında Brigitte Bardot’un oynadığı ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı’ filmiyle dünya jet sosyetesinin gözdesi haline gelmiştir. Tur bitimi Nice ‘e dönüş ve arzu eden misafirlerimiz akşam üzeri ekstra olarak düzenlenecek olan Monaco & Monte Carlo turumuza katılabilirler (55 Euro). Bu turumuzda Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları ile en güzel yamaçları gezilerek Monaco Prensliği ‘ne varacak, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçeceğiz. Tur bitimi Nice ‘deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

8.Gün NİCE – İSTANBUL

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri ardından son günümüzde Nice ‘de serbest zaman geçiriyoruz. Serbest zaman boyunca Nice ‘in keyifli sokakları ve cafelerinde son günün ve şehrin tadını çıkartabilir ve öğle yemeğini Fransız mutfağının en güzel örneklerini sunan restaurantlarda alabilirsiniz. Serbest zaman bitiminde rehberin belirleyeceği saatte Nice ‘deki otelimizde buluşarak Nice Havalimanı‘na doğru yola çıkıyoruz. Havalimanında bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1816 sefer sayılı uçuşu ile 16:15’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 21:10’da İstanbul Atatürk Havalimanı ‘na hoş geldiniz.

 

 

3*  (Uzak Oteller)

İstanbul Hareket

 

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

 

01 Şubat 2018

499 Euro

210 Euro

449 Euro

150 Euro

 

*** Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mogliano bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

*** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

***** Gidilen Bölge otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

Avantajlı Ekstra Tur Paketi -A- : 150 Euro yerine 100 EURO !!!

Portofino (40 €) + Verona Turu (40 €) + Pisa & Siena Turu (70 €)
150 Euro yerine 100 Euro

 Avantajlı Ekstra Tur Paketi -B- : 380 Euro yerine 295 EURO !!!

Portofino (40 €) + Verona Turu (40 €) + Pisa & Siena Turu (70 €) + Roma İkonları & Vatikan (55 €)
+ Öğle Yemekli Pompei (55 €) + Cannes & St.Tropes (65 €) + Monaco & Monte Carlo (55 €) +

380 Euro yerine 295 Euro

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Atatürk HL – Roma / Nice – Atatürk HL uçak bileti,

 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

 • Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

 • Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

 • Roma, Napoli, Floransa, Venedik, Milano, Nice panoramik şehir turları

 • Venedik ‘te Vapuretto Ücreti

 • Otel vergileri,

 • Turist şehir vergileri,

 • Türkçe rehberlik hizmetleri.

 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

 • Müze ve ören yerleri girişleri,

 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

 F